Dofinansowanie fotowoltaiki w Sochaczewie

Dofinansowanie zielonej energii, w tym fotowoltaiki to efekt planowanych zmian w energetyce, jakie podjęło wiele państw – w tym Polska. Region Mazowsza wdraża projekt inicjatywy „Czyste powietrze”. Wraz z Mazowszem robią to podległe powiaty i gminy w tym Garwolin. Realizacja programów opartych na Odnawialnych Źródłach Energii nie mogłaby być organizowana na tak ogromną skalę, gdyby nie dotacje i ulgi.

Program „Czyste powietrze” skierowany jest raczej do osób, które posiadają przestarzałe urządzenia grzewcze oraz dużo płacą za prąd. Ceny prądu będą rosnąć, to pewne. Najbardziej odczuje to uboższa część naszego społeczeństwa. Adresatami Programu są właściciele i współwłaściciele budynków mieszkalnych – gospodarstw jednorodzinnych.

Dofinansowanie dla osób o mniejszym źródle przychodów nie przekraczających 100 000 jest dotacją podstawową.

Jak uzyskać subwencje? Należy złożyć wniosek w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). Decyzja dofinansowania należy do Gminy.

Biorąc pod uwagę specyfikę budynku, na którym montowana będzie fotowoltaika, koszt inwestycji zwrócić się może nawet już po dwóch – trzech latach. Jeśli sami nie jesteśmy zorientowani ile dostać możemy dofinansowania warto skontaktować się z doradcą. Może on doradzić, jaka dotacja przewidziana jest w naszym indywidualnym przypadku.

Program „Czyste powietrze” do pogram dzięki któremu na fotowoltaikę możemy uzyskać do 30 tyś. dotacji. Warto też zaznaczyć, że w inwestycję wliczyć też możemy moduł fotowoltaiczny, konstrukcje, kable, falownik i montaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *